Centrala wentylacyjna Mitsubishi Electric LOSSNAY LGH-35RVX-E 350 [m3/h]

350 [m3/h]

  • Kod: LGH-35RVX-EP
  • Producent: Mitsubishi Electric
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie

Uchylanie okien, aby przewietrzyć pomieszczenie?

Trudności z koncentracją, spadek motywacji i ogólne zmęczenie — brak tlenu szkodzi naszej wydajności i samopoczuciu. Ciągłe otwieranie okien jest nie tylko uciążliwe, ale również kosztowne. Warto pamiętać, że za każdym razem, gdy wietrzymy, tracimy trochę cennego ciepła grzewczego. Lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem są rekuperatory Lossnay firmy Mitsubishi Electric, zapewniające kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła.

Cyrkulacja powietrza

Wyposażone w wydajne systemy odzysku ciepła rekuperatory Lossnay odprowadzają zużyte powietrze, doprowadzając zarazem do pomieszczenia świeże powietrze z zewnątrz. Podczas wymiany wykorzystywana jest prawie całość energii chłodniczej/grzewczej, co pozwala na oszczędność nawet 70% energii.

Zasada działania rekuperatora Lossnay jest następująca:

Papierowy krzyżowy wymiennik ciepła o wyjątkowej konstrukcji jest bardzo cienki, umożliwiając wymianę jawnej i ukrytej mocy cieplnej oraz przekazanie jej do świeżego powietrza, aby doprowadzić je do pomieszczenia po wstępnym kondycjonowaniu. Podnosi to komfort i znacznie zmniejsza zużycie energii.

Zalety rekuperatorów Lossnay

Proste, praktyczne i zawsze skuteczne: zasada działania rekuperatora Lossnay sprawia, że pomieszczenie jest zawsze dobrze przewietrzone, a także zapewnia inne zalety:

Oszczędność

Rekuperatory Lossnay umożliwiają kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła — aby tracić jak najmniej cennego ciepła grzewczego.

Komfort

Zalety rekuperatora Lossnay odczuwa się zwłaszcza przy ruchliwej ulicy: świeże powietrze doprowadzane jest do środka, a uliczny zgiełk pozostaje na zewnątrz. Samo urządzenie również odznacza się bardzo niskim poziomem hałasu.

Zdrowie

Ciągłe wietrzenie znacznie obniża zawartość CO2. Ponadto dzięki zamontowanemu filtrowi powietrza do pomieszczeń dostaje się mniej pyłków i kurzu. Rozwiązanie idealne dla alergików.

Jakość

Poprawa jakości powietrza przeciwdziała powstawaniu pleśni i wilgoci. To ważne sprawy, które dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie — ponadto dzięki nim budynek nie traci na wartości.

Możliwości

Połączenie rekuperatorów Lossnay i urządzeń klimatyzacyjnych serii Mr. Slim lub City Multi to odpowiedź na współczesne problemy z klimatyzacją. Systemy te mogą z łatwością się ze sobą komunikować poprzez magistralę danych bez dodatkowego adaptera lub sterownika.

Urządzenia kanałowe o małych wymaganiach serwisowych

LGH Dzięki dużemu wyborowi modeli o strumieniu powietrza od 38 do 2500 m³ urządzenia serii LGH zawsze tworzą zdrowe warunki do pracy i mieszkania. Zatem rozwiązania te można stosować we wszystkich nowoczesnych budynkach. Ponadto urządzenia LGH nie tylko nie wymagają dużych nakładów serwisowych, ale również – dzięki energooszczędnym silnikom wentylatora z regulacją inwerterową – są niezwykle tanie w eksploatacji.

Dokładnie według potrzeb

LGH Za pomocą nowych rekuperatorów Lossnay serii RVX (T) można w każdym momencie dokładnie dostosować ilość świeżego powietrza do bieżących potrzeb. Pozwalają na to cztery biegi wentylatora umożliwiające działanie w zakresie od 25 do 100% ilości powietrza. Wymagany bieg wentylatora ustawia się z łatwością za pomocą sygnału od 0 do 10 V z poziomu automatyki budynkowej.

Dane techniczne typ LGH-35RVX-E:

Klasa efektywności energetycznej: -

Wydatek powietrza (m3/h) bardzo niski: 88

niski: 175

wysoki: 263

bardzo wysoki: 350

Spręż statyczny (Pa)* bardzo niski: 10

niski: 40

wysoki: 90

bardzo wysoki: 160

Poziom hałasu (dB(A))** bardzo niski: 17,0

niski: 20,0

wysoki: 28,0

bardzo wysoki: 32,0

Sprawność (%) bardzo niski: 88,5

niski: 86,0

wysoki: 82,5

bardzo wysoki: 80,0

Wymiary (mm) szerokość: 874

głębokość: 888

wysokość: 331

Masa (kg) 30

Napięcie zasilania (V, faza, Hz) 220-240, 1, 50

Pobór mocy (W) bardzo niski: 11

niski: 31

wysoki: 70

bardzo wysoki: 140

Maks. prąd pracy (A) 0,98

Średnica przyłącza Ø (mm) 150

* Przy danym natężeniu wydatku powietrza

** Poziom hałasu mierzony centralnie w odległości 1,5 m pod jednostką