Cechy:
Warstwowy podgrzew ciepłej wody użytkowej
Jednostki z wbudowanym zasobnikiem CWU o pojemnościach - 170l, 200l i 300l
Sterowanie pompą przy pomocy autoadaptacji
Sterowanie pompą za pomocą aplikacji MELCloud przy użyciu dodatkowego adaptera (WiFi)
Wprowadzanie/monitorowanie ustawień i parametrów poprzez kartę SD
Współpraca z fotowoltaiką w standardzie
Warstwowy podgrzew ciepłej wody użytkowej
W jednostkach z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej woda przygotowywana jest na bieżąco w sposób przepływowy. Podgrzewanie wody odbywa się za pomocą osobnego, wbudowanego wymiennika płytowego. Zimna woda przetłaczana jest przez niewielkich rozmiarów pompę obiegową z dolnej części zasobnika i po podgrzaniu wprowadzana jest do jego górnej części. Następnie z górnej części pobierana jest ciepła woda. Dzięki zastosowaniu takiej techniki podgrzewu można
było zmniejszyć kubaturę jednostki, co jest niemożliwe w przypadku konieczności wyposażenia urządzenia w wężownicę.
Sterowanie:
MELCloud umożliwia sterowanie klimatyzatorami serii Mr, Slim Ecodan pompami ciepła i centralami wentylacyjnymi Mitsubishi Electric przy użyciu telefonu, tableta lub komputera. W przypadku wielu lokalizacji, budynków i pomieszczeń można nim sterować również z jednej strony internetowej lub aplikacji. Ze względów bezpieczeństwa zdalne sterowanie przez Internet wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji Na serwerze Mitsubishi Electric.
Wpływ temperatury:
Autoadaptacja:
W trybie autoadaptacji zmiana temperatury zasilania instalacji grzewczej jest ustawiana na podstawie rzeczywistej (zmierzonej bezprzewodowym termostatem) oraz szacunkowej przyszłej temperatury w pomieszczeniu, temperatury zewnętrznej oraz reakcji budynku wraz z instalacją zapisanej w pamięci modułu wewnętrznego pompy ciepła Ecodan. W przypadku zbyt szybkiego osiągnięcia temperatury zadanej w pomieszczeniu, wskutek za wysokiej temperatury zasilania, pompa ciepła zapamięta informację o takiej sytuacji, aby w przyszłości do niej nie dopuścić. Tryb autoadaptacji eliminuje problemy z błędnie zaprogramowaną pompą ciepła, np. źle wytyczoną krzywą grzewczą, której ustawienie jest elementem kluczowym każdej instalacji. Wielokrotnie okazuje się, że ustawiona przy instalacji systemu krzywa grzewcza nie jest tą właściwą. W takiej sytuacji krzywą należy korygować, np. poprzez przesunięcie jej do góry, gdy w domu jest zbyt zimno, lub - odpowiednio w dół, gdy jest zbyt ciepło. Ten problem całkowicie eliminuje jednak tryb autoadaptacji Mitsubishi Electric. Automatyka pompy ciepła decyduje, jakie powinny być właściwe, najefektywniejsze temperatury zasilania by zapewnić komfortowe osiąganie temperatury wewnętrznej zadanej przez użytkownika.