Klimatyzator Rotenso Revio X 7,0 kW

Rotenso Revio X to flagowa klimatyzacja ścienna od tego producenta. Zawiera w sobie stale ulepszane technologie oraz innowacyjne funkcje, które zapewniają niezwykle wysoki komfort codziennego życia. Niesamowicie stylowa obudowa jednostki zewnętrznej ma smukły kształt i jest utrzymana w klasycznej bieli, dzięki czemu perfekcyjnie pasuje do wielu różnorodnych aranżacji. Jednak nie wyróżnia się tylko tym, gdyż zaskakuje niespotykaną dotąd łatwością montażu oraz łatwym dostępem do filtrów. Łączy w sobie piękny wygląd z wysoką praktycznością.

  • Kod: RO70Xi + RO70Xo
  • Producent: Rotenso
  • Dostępność: Jest Jest

Klimatyzator Rotenso Revio X ma wysoką klasę efektywności energetycznej A+++ dla chłodzenia oraz A++ dla grzania. Wykorzystanie zaawansowanej technologii sterowania inwerterowego, silników prądu stałego oraz wielu innych rozwiązań pozwoliło osiągnąć wysoką wydajność i energooszczędność. Oprócz skutecznego klimatyzowania obsługiwanej przestrzeni sprzęt dba również o czystość powietrza, dzięki czemu chroni nie tylko przed chłodem czy gorącem, ale także zarazkami i innymi zanieczyszczeniami.


Dostępne zestawy w serii
   
Rotenso Revio X RO26Xi 2,7 kW 20-30 m2
Rotenso Revio X RO35Xi 3,5 kW 30-40 m2
Rotenso Revio X RO50Xi 5,3 kW 40-50 m2
Rotenso Revio X RO70Xi 7,0 kW 50-70 m2

 

Zaawansowane filtry powietrza

Aby zagwarantować wysokiej jakości nawiew pozbawiony zanieczyszczeń, producent klimatyzacji ściennej Rotenso Revio X zdecydował się na wyposażenie jej w filtry powietrza. Niezwykle zaawansowane i skuteczne moduły zatrzymują i neutralizują różnego rodzaju zanieczyszczenia, aby osoby znajdujące się w obsługiwanej przestrzeni nie musieli martwić się o swoje zdrowie. Pod obudową jednostki wewnętrznej znajdują się trzy filtry.

  • Filtr Cold Nano iAIR — eliminuje szkodliwe związki organiczne oraz lotne cząstki formaldehydu.
  • Filtr antybakteryjny HEPA iAIR — skutecznie zatrzymuje komórki grzybów, pierwotniaki, bakterie, wirusy oraz inne zanieczyszczenia organiczne.
  • Filtr elektrostatyczny HD iAIR — blokuje kurz, pyłki, a także inne większe zanieczyszczenia, które mogłyby znacznie ograniczyć żywotność pozostałych filtrów czy innych elementów klimatyzacji.

 

Jonizator powietrza

Producent klimatyzatora Rotenso Revio X postanowił nie poprzestać na filtrach. Oprócz tego wyposażył urządzenie w generator ujemnych jonów tlenu, które wypuszczane wraz z nawiewem efektywnie neutralizują zanieczyszczenia utrzymujące się w powietrzu. Super jonizator iAIR działa niezwykle skutecznie na wirusy, bakterie, roztocza czy alergeny, otaczając je, a następnie wchodząc z nimi w reakcję. Eliminuje również nieprzyjemne zapachy i pozytywnie oddziałuje na równowagę jonową w pomieszczeniu. Właśnie dlatego użytkownicy Rotenso Revio X mogą cieszyć się niezwykle czystym powietrzem.

 

Automatyczne samooczyszczanie iClean

Po wyłączeniu urządzenia przez użytkownika klimatyzator ścienny Rotenso Revio X uruchamia funkcję automatycznego czyszczenia iClean. W jej ramach dochodzi do osuszenia i oczyszczenia wnętrza jednostki wewnętrznej, aby utrzymać jej podzespoły w jak najlepszym stanie. W ten sposób sprzęt zapobiega namnażaniu bakterii oraz innych drobnoustrojów, a także powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. To rozwiązanie stanowi standard w produktach marki Rotenso i jest obecne w niemal każdym z nich.

 

Funkcja SMART Eco Eye

Czujnik Eco Eye wykrywa aktywność osób znajdujących się w obsługiwanej przestrzeni i reguluje poziomy kąt przepływu powietrza, aby zagwarantować im jak największy komfort przebywania w pomieszczeniu. Dzięki wykorzystaniu czujnika ruchu klimatyzator ścienny Rotenso Revio X nie kieruje nieprzyjemnych podmuchów w stronę domowników, jednocześnie wydajnie rozprowadzając nawiew po całym wnętrzu. Dodatkowo, gdy urządzenie nie wykrywa obecności ludzi, znacznie obniża częstotliwość pracy w celu oszczędzania energii.

 

Grzałki do pracy zimowej

Gwarancję wydajnej pracy nawet w niskich temperaturach poniżej 0°C oferują grzałki do pracy zimowej. Grzałka sprężarki utrzymuje wysoką efektywność sprężarki przez zapewnienie jej odpowiednich warunków termicznych, a podgrzewacz tacy ociekowej usuwa śnieg oraz lód z wnętrza jednostki zewnętrznej, co zapewnia stabilność pracy i wydajność grzewczą. Właśnie dzięki nim zakres pracy na zewnątrz rozpoczyna się od -15°C dla chłodzenia oraz od -25°C dla grzania.

 

Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Uzyskane w odpowiedni sposób odczyty temperatury znacznie wpływają na efektywność i wydajność. Właśnie dlatego klimatyzacja ścienna Rotenso Revio X ma termometr nie tylko w jednostce wewnętrznej, ale także w bezprzewodowym pilocie. Dzięki temu sprzęt jest w stanie dokładniej określić warunki termiczne w pomieszczeniu, aby na ich podstawie dostosować swoją pracę. W ten sposób jest w stanie działać z maksymalną skutecznością przy minimalnym poborze energii.

 

Cicha praca jednostki wewnętrznej

W najniższym trybie pracy klimatyzacja Rotenso Revio X działa tak głośno, jak szept (20 dB). Wykorzystanie zaawansowanych technologicznych rozwiązań konstrukcyjnych optymalizujących przepływ powietrza, a także podzespołów o niskim poziomie głośności, sprawia, że można stosować ją w miejscach, w których wymagana jest cisza i spokój. Także dzięki temu urządzenie nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków, pracy umysłowej czy odpoczynku.

 

Automatyczne sterowanie nadmuchem

Funkcja nawiewu powietrznego 4D eMOTO pozwala na automatyczne sterowanie żaluzjami (poziomą i pionową) klimatyzatora Rotenso Revio X. Użytkownik może ustalać kierunek nawiewu za pomocą pilota bezprzewodowego lub aplikacji mobilnej, aby dostosować go do swoich potrzeb oraz preferencji. Dodatkowo urządzenie posiada tryb Breeze Away eMOTO, który wpływa na nadmuch tak, aby nie powodować nieprzyjemnych podmuchów w stronę osób w pomieszczeniu.

 

Utrzymanie temperatury +8°C

Podczas zimy nieużywane pomieszczenia bardzo szybko się wyziębiają. Ponowne podniesienie temperatury w nich to niezwykle energo- i czasochłonne zadanie, dlatego warto tego unikać. W związku z tym producent klimatyzacji Rotenso Revio X wyposażył ją w funkcję utrzymania +8°C. Dzięki niej urządzenie może utrzymywać dodatnią temperaturę w obsługiwanej przestrzeni przy minimalnym poborze energii. Rozwiązanie sprawdza się również w budynkach użytkowanych czasowo (jak np. domki letniskowe), w których zapobiega zamarznięciu i uszkodzeniu instalacji wodnej.

 

Sterowanie WiFi

Zastosowanie funkcji SMART WiFi pozwala użytkownikowi na sterowanie klimatyzacją Rotenso Revio z niemal każdego miejsca na Ziemi. Włączenie jej przed dotarciem do domu po całym dniu pracy pozwala w pełni docenić jej przydatność. Aby użytkownik mógł kontrolować sprzęt zdalnie, powinien mieć na swoim smartfonie lub tablecie aplikację mobilną NetHome Plus, która oferuje takie opcje jak:

  • zmiana aktualnego trybu pracy,
  • programowanie czasowe,
  • włączanie funkcji snu,
  • korzystanie z funkcji autodiagnozy.