Klimatyzator Rotenso Roni X 3,5 kW

Rotenso Roni X należy do klimatyzatorów ściennych, którym została przyznana wysoka klasa efektywności energetycznej (A++ dla chłodzenia oraz A+ dla grzania). Aby było to możliwe, producent wykorzystał w urządzeniu silniki prądu stałego, elektroniczne sterowanie inwerterowe oraz ekologiczny i wydajny czynnik R32. Biała obudowa o małych rozmiarach dobrze sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu, a atrakcyjna cena oraz aż 5 lat gwarancji czynią ze sprzętu niezwykle dobry wybór.

 • Kod: R35Xi + R35Xo
 • Producent: Rotenso
 • Dostępność: Jest Jest
 • Cena netto: 2 199,00 zł 2 704,77 zł
 • szt.

Klimatyzator Rotenso Roni X jest stosunkowo cichy, gdyż jego praca rozpoczyna się od zaledwie 23 dB. Producent wyposażył klimatyzację w dodatkowe rozwiązania, które efektywnie poprawiają jakość nawiewu, utrzymują stałą wydajność oraz podnoszą komfort codziennego życia.


Dostępne zestawy w serii
   
Rotenso Roni X R26Xi 2,6 kW 20-30 m2
Rotenso Roni X R35Xi 3,5 kW 30-40 m2
Rotenso Roni X R50Xi 5,1 kW 40-50 m2
Rotenso Roni X R70Xi 6,8 kW 50-60 m2

 

Elektrostatyczny filtr powietrza HD iAIR

Wyładowania elektrostatyczne generowane przez filtr HD iAIR sprawiają, że nawiew pochodzący z klimatyzacji ściennej Rotenso Roni X jest w znacznej mierze pozbawiony zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia oraz komfortu domowników. Technologia jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli tego producenta. Element stanowi barierę dla kurzu, pyłu i innych cząsteczek.

 

Automatyczne oczyszczanie iAIR

Aby wszystkie podzespoły klimatyzacji ściennej Rotenso Roni X pozostawały w jak najlepszym stanie, producent wyposażył urządzenie w specjalny tryb, który oczyszcza jego wnętrze. Proces polega na osuszeniu i wydmuchaniu wszystkich zanieczyszczeń osadzających się na elementach sprzętu, a szczególnie na wymienniku ciepła, aby zapobiec namnażaniu się bakterii i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a także utrzymać stałą, wysoką wydajność pracy.

 

Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Producent wbudował w sterowniki przewodowe i bezprzewodowe dodatkowy czujnik temperatury. Urządzenia przesyłają uzyskane informacje do jednostki wewnętrznej Rotenso Roni X, aby umożliwić precyzyjniejsze dostosowywanie warunków termicznych w pomieszczeniu. Dzięki temu rozwiązaniu sprzęt działa dużo wydajniej przy minimalnym poborze energii elektrycznej, co tworzy bardziej komfortowy klimat i ogranicza wysokość rachunków za prąd.

 

Automatyczne sterowanie nadmuchem

Jednostka wewnętrzna klimatyzacji Rotenso Roni X posiada siłowniki, które pozwalają na automatyczne sterowanie pracą żaluzji pionowych i poziomych w ramach systemu 4D eMOTO. Użytkownik może kontrolować ich pozycję za pomocą pilota bezprzewodowego, dzięki czemu jest w stanie dostosować nawiew do swoich potrzeb i preferencji. To w połączeniu z szerokim kątem nadmuchu zapewnia niezwykle wysoki komfort codziennego życia wszystkim domownikom.

 

Zdalne sterowanie klimatyzatorem

Klimatyzacja ścienna Rotenso Roni X zawiera pod jednostką wewnętrzną moduł Wi-Fi, który pozwala na połączenie jej z domową siecią bezprzewodową. Dzięki dostępowi do internetu użytkownik może kontrolować pracę sprzętu z niemal każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy, że zainstaluje na swoim urządzeniu mobilnym aplikację Smart Life (dostępną na systemy Android oraz iOS), aby otrzymać dostęp do takich opcji jak:

 • sterowanie bieżącymi ustawieniami pracy,
 • ustalanie harmonogramu działania,
 • włączanie funkcji snu,
 • korzystanie z funkcji autodiagnozy.

 

 

 

 

 

Samooczyszczanie jednostki wewnętrznej

Na jakość nawiewu wpływa również czystość samego urządzenia. W ramach funkcji automatycznego oczyszczania iAIR klimatyzacji ściennej Rotenso Mirai X uruchamia specjalny tryb pracy, który osusza i oczyszcza jego wnętrze. Zapobiega to namnażaniu się bakterii oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, przez co użytkownik może cieszyć się nadmuchem pozbawionym szkodliwych cząsteczek, a także stałą, wysoką wydajnością sprzętu.

 

Czujnik ruchu Smart Eye

Wbudowany w jednostkę wewnętrzną klimatyzacji ściennej Rotenso Mirai X inteligentny czujnik ruchu (SMART Eye) wykrywa obecność ludzi i dostosowuje kierunek oraz natężenie nawiewu do liczby osób przebywających w pomieszczeniu. Specjalna konstrukcja wylotu rozprowadza ciepłe powietrze w stronę podłoża i każdego narożnika obsługiwanego wnętrza, a schłodzone do sufitu. Gwarantuje to najwyższy komfort przebywania we wnętrzu przy minimalnym poborze energii elektrycznej.

 

Klimatyzator z funkcją grzania

Producent klimatyzacji Rotenso Mirai X wyposażył jednostkę zewnętrzną w grzałki do pracy zimowej. Umożliwiają one jej działanie nawet w bardzo niskich warunkach termicznych. Grzałka tacy ociekowej nie dopuszcza do oblodzenia agregatu, a grzałka karteru sprężarki efektywnie zapobiega absorpcji czynnika chłodniczego przez olej oraz poprawia smarowanie kompresora. Właśnie dzięki tym elementom zakres temperatur zewnętrznych zaczyna się od -25°C dla chłodzenia oraz -30°C dla grzania. To sprawdzony klimatyzator do grzania mieszkania czy domu.

 

Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Dzięki dodatkowemu czujnikowi temperatury wbudowanemu w sterowniki przewodowe i bezprzewodowe, klimatyzator ścienny Rotenso Mirai X gwarantuje jeszcze wyższy komfort codziennego życia. Jednostka zewnętrzna dostosowuje tryb działania oraz ciepło nawiewu na podstawie odczytów uzyskane z czujników, aby oferować perfekcyjne warunki termiczne przy jak najwydajniejszej pracy sprzętu oraz minimalnym poborze energii elektrycznej.

 

Automatyczne sterowanie nadmuchem

Aby zagwarantować stabilne warunki termiczne w obsługiwanym wnętrzu, producent klimatyzacji Rotenso Mirai X wyposażył ją w nawiew powietrza 4D eMOTO. Automatyczne sterowanie pracą żaluzji pionowych oraz poziomych poprzez wbudowane siłowniki pozwala na dostosowanie kierunku nadmuchu w taki sposób, aby zapewniał jak największy komfort. Użytkownik steruje procesem za pomocą pilota lub sterownika ściennego.

 

Funkcja utrzymania dodatniej temperatury

Funkcja ogrzewania SMART skutecznie zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia. Klimatyzator Rotenso Mirai X będzie włączał się samoczynnie w trybie grzania, utrzymując temperaturę powietrza na poziomie 8 lub 12°C (zależnie od wyboru użytkownika), jeżeli wykryje zbytni spadek warunków termicznych we wnętrzu. Rozwiązanie przydaje się również w budynkach użytkowanych czasowo (takich jak np. domki letniskowe), w których istnieje ryzyko zamarznięcia i uszkodzenia instalacji wodnych w okresie zimowym.

 

Zdalne sterowanie klimatyzacją

Pod obudową jednostki wewnętrznej Rotenso Mirai X znajduje się moduł Wi-Fi, który pozwala na połączenie urządzenia z bezprzewodową domową siecią internetową. Właśnie dzięki temu użytkownicy mają opcję sterowania klimatyzacją z niemal każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy, że posiadają sprzęt mobilny (smartfon, tablet itp.) z zainstalowaną aplikacją NetHome Plus (na systemy Android lub iOS), która oferuje takie opcje jak:

 • sterowanie bieżącymi ustawieniami pracy,
 • ustalanie harmonogramu działania,
 • włączanie funkcji snu,
 • korzystanie z funkcji autodiagnozy.