Klimatyzator Rotenso Teta X 3,5 kW

Rotenso Teta X to całoroczne urządzenie do chłodzenia i grzania, które dba o komfort codziennego życia oraz jakość powietrza w obsługiwanej przestrzeni. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur zewnętrznych (do -25°C) klimatyzacja może być jedynym źródłem ciepła w domu lub mieszkaniu. Klasa efektywności energetycznej A++/A+ (chłodzenie/grzanie) gwarantuje dobrą wydajność i energooszczędność sprzętu. Duża w tym zasługa sterowania inwerterowego oraz silników prądu stałego.

 • Kod: TA35Xi + TO35Xo
 • Producent: Rotenso
 • Dostępność: Jest Jest
 • Cena netto: 3 399,00 zł 4 180,77 zł
 • szt.

Klimatyzator Rotenso Teta X został zamknięty w obudowie z matowym panelem frontowym o białej barwie. Dyskretne wzornictwo sprawia, że urządzenie dobrze komponuje się nawet w najbardziej odważnych aranżacjach. W konstrukcji sprzętu na uwagę zasługuje bardzo proste mocowanie urządzenia na 3 śrubach, co znacznie przyspiesza i ułatwia montaż oraz konserwację.


Dostępne zestawy w serii
   
Rotenso Teta X TA26Xi 2,6 kW 20-30 m2
Rotenso Teta X TA35Xi 3,5 kW 30-40 m2
Rotenso Teta X TA50Xi 5,1 kW 40-50 m2
Rotenso Teta X TA70Xi 6,9 kW 50-70 m2

 

Delikatny podmuch Windless

Technologia Windless sprawia, że klimatyzacja uwalnia powietrze delikatnym, rozproszonym strumieniem. Nawiew przedostaje się do pomieszczenia przez 975 mikrootworów, dzięki czemu klimatyzacja ścienna Rotenso Teta X zapewnia wysoki komfort wszystkim domownikom. W ten sposób nawet bezpośredni nadmuch w pobliżu jednostki wewnętrznej jest przyjemny i nie powoduje niewygody.

 

Jonizator iAIR

Element klimatyzatora ściennego Rotenso Teta X wytwarza ujemne jony tlenu, które otaczają zanieczyszczenia utrzymujące się w obsługiwanej przestrzeni i skutecznie je eliminują. Super jonizator iAIR oddziałuje efektywnie na bakterie, roztocza czy alergeny. Dzięki temu wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu, a szczególnie alergicy, mogą cieszyć się wysokim komfortem. Technologia jonizacji pozostawia czyste, odświeżone powietrze o przywróconej równowadze jonowej.

 

Lampa UV

Promieniowanie UV niszczy strukturę molekularną DNA lub RNA drobnoustrojów, dzięki czemu skutecznie rozkłada elementy organiczne oraz toksyczne substancje takie jak benzen czy amoniak. Producent wykorzystał tę technologię w klimatyzacji ściennej Rotenso Teta X, aby zapewnić użytkownikom niezwykle czyste wnętrze pozbawione niemal wszystkich zanieczyszczeń. Lampa UV to jeden z wielu etapów oczyszczania, którym ulega powietrze przepływające przez urządzenie.

 

Samooczyszczanie jednostki wewnętrznej

Po wyłączeniu pracy klimatyzatora Rotenso Teta X urządzenie działa jeszcze chwilę. Funkcja automatycznego oczyszczania iAIR utrzymuje stan podzespołów w czystości, dzięki czemu te mogą działać wydajnie i długo. Proces polega na wysuszeniu i przedmuchaniu jednostki wewnętrznej, co skutecznie zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Pozytywnie wpływa także na jakość nawiewu wydobywającego się ze sprzętu.

 

Dodatkowe filtry powietrza

Producent klimatyzacji ściennej Rotenso Teta X zadbał, aby z urządzenia wydobywał się z nawiew najwyższej jakości. W tym celu wyposażył je w zestaw zaawansowanych filtrów powietrza o dużej skuteczności w zatrzymywaniu i neutralizacji zanieczyszczeń oraz nieprzyjemnych zapachów, które szkodą zdrowiu i komfortowi codziennego życia. Pod panelem jednostki wewnętrznej znajdują się:

 • Filtr iAIR 3w1: Katechinowy + Silver Ion + witamina C — eliminuje zapachy dymu papierosowego oraz kuchenne, bakterie i grzyby (ze skutecznością 99,9%), a także redukuje poziom stresu i chroni przed działaniem promieni UV,
 • Filtr iAIR 3w1: Fotokatallityczny + Aktywny węgiel + Cold Nano — likwiduje cząstki organiczne, spaliny oraz szkodliwe dla zdrowia gazy,
 • Filtr elektrostatyczny HD iAIR — zatrzymuje kurz, pyłki i inne większe zanieczyszczenia, które mogłyby się osadzać na podzespołach urządzenia oraz zmniejszać ich efektywność i żywotność.

 

Grzałka do pracy zimowej

W jednostce zewnętrznej klimatyzacji Rotenso Teta X znajduje się podgrzewacz tacy ociekowej, który skutecznie zapobiega oblodzeniu urządzenia. Pod wpływem wysokiej temperatury lód oraz śnieg utrzymujące się wewnątrz sprzętu topnieje, co gwarantuje nieprzerwaną i wydajną pracę. Właśnie dzięki temu klimatyzator działa w bardzo niskich temperaturach sięgających nawet -15°C dla chłodzenia oraz -25°C dla grzania.

 

Odczyt temperatury z pilota Smart Follow

Klimatyzacja ścienna Rotenso Teta X dysponuje nie jednym, ale dwoma termometrami. Jeden z nich znajduje się w jednostce wewnętrznej, a drugi w pilocie. Na podstawie odczytów uzyskanych nie tylko z pozycji samego urządzenia, ale także wnętrza pomieszczenia, klimatyzator precyzyjnie kontroluje swoje działanie, aby zapewnić wysoką efektywność przy minimalnym poborze energii. Użytkownik zyskuje niezwykły komfort codziennego życia niskim kosztem.

 

Cicha praca jednostki wewnętrznej

W najniższym trybie pracy klimatyzator Rotenso Teta X nie przekracza nawet 20 dB, czyli jest tak głośny jak szept. Dzięki temu sprzęt doskonale sprawdza się w przestrzeniach wymagających ciszy i spokoju (biura, sypialnie, pokoje dziecięce czy biblioteki). Producent osiągnął to, stosując zaawansowane technologie, podzespoły o niskiej głośności oraz konstrukcję optymalizującą przepływ powietrza.

 

Automatyczne sterowanie nadmuchem

Nawiew powietrza 4D eMOTO to rozwiązanie, które zapewnia automatyczne sterowanie żaluzjami klimatyzacji Rotenso Teta X. Specjalne siłowniki odpowiadają na komendy wydane za pomocą bezprzewodowego pilota lub aplikacji mobilnej. Dzięki temu użytkownik może dowolnie dostosować nawiew do swoich potrzeb oraz preferencji, aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort przebywania w pomieszczenia.

 

Utrzymanie temperatury +8°C

Zimą pomieszczenia bardzo szybko ulegają wyziębieniu. Producent klimatyzatora Rotenso Teta X postanowił temu zapobiec, dlatego wyposażył go w funkcję ogrzewania SMART 8°C, która pozwala na utrzymanie dodatniej temperatury przy minimalnym poborze energii elektrycznej. Ponowne ogrzanie pomieszczenia jest dużo prostsze. Rozwiązanie przydaje się również w domkach letniskowych oraz innych budynkach użytkowanych czasowo, gdzie istnieje ryzyko zamarznięcia i uszkodzenia instalacji wodnej.

 

Sterowanie WiFi

Zdalne sterowanie urządzeniem z niemal każdego miejsca na Ziemi oferuje zamontowany w klimatyzacji ściennej Rotenso Teta X moduł Wi-Fi. Dzięki niemu użytkownik może połączyć się ze sprzętem za pomocą telefonu lub tabletu (z systemem Android lub iOS) z zainstalowaną aplikacją Smart Life Tuya. Udostępnione przez producenta oprogramowania zapewnia dostęp do takich opcji jak:

 • zmiana aktualnego trybu pracy,
 • programowanie czasowe,
 • włączanie funkcji snu,
 • korzystanie z funkcji autodiagnozy.