Klimatyzator Rotenso Ukura X 7,0 kW

Rotenso Ukura X łączy w sobie klasyczną biel z nowoczesną bryłą, dzięki czemu urządzenie zamknięte w stylowej obudowie ze srebrnymi wykończeniami sprawdzi się w niemal każdej aranżacji. Ładnemu wyglądowi towarzyszy spora wydajność oraz energooszczędność, ze względu na które sprzętowi została przyznana wysoka klasa efektywności energetycznej A++ dla chłodzenia oraz A+ dla grzania. W ten sposób klimatyzacja zarówno stanowi dekorację, jak i zapewnia wysoki komfort przebywania w pomieszczeniu.

  • Kod: U70Xi + U70Xo
  • Producent: Rotenso
  • Dostępność: Jest Jest

Klimatyzator Rotenso Ukura X posiada pod obudową moduły, które skutecznie podwyższają jakość nawiewu. Są nimi filtry powietrza oraz funkcja automatycznego oczyszczania sprzętu, dzięki czemu pomieszczenie pozbawione jest zanieczyszczeń czy nieprzyjemnych zapachów. Oprócz tego producent wyposażył urządzenie w wiele funkcji, które znacznie podnoszą komfort korzystania z niego nawet podczas odpoczynku czy pracy umysłowej. Właśnie dlatego klimatyzacja to dobry wybór do wielu mieszkań i domów.


Dostępne zestawy w serii
   
Rotenso Ukura X U26Xi 2,6 kW 20-30 m2
Rotenso Ukura X U35Xi 3,5 kW 30-40 m2
Rotenso Ukura X U50Xi 5,3 kW 40-50 m2
Rotenso Ukura X U70Xi 7,0 kW 50-70 m2

 

Filtry powietrza iAIR

W podstawowym wyposażeniu klimatyzacji ściennej Rotenso Ukura X znajdują się trzy filtry powietrza. Standard we wszystkich modelach stanowi skutecznie zatrzymujący kurz, pył i inne większe drobinki filtr elektrostatyczny HD iAIR. Oprócz niego urządzenie dysponuje filtrem Cold Nano iAIR, który ze skutecznością na poziomie 92,9% usuwa z nawiewu szkodliwe dla zdrowia związki organiczne oraz lotne cząstki formaldehydu. Filtr antybakteryjny HEPA iAIR z niemal 100%-ową skutecznością neutralizuje komórki grzybów, pierwotniaków i inne drobnoustroje. Dzięki temu nawiew z klimatyzatora jest wysokiej jakości.

 

Jonizator iAIR

Opracowana przez producenta technologia jonizacji powietrza wspiera działanie filtrów. Klimatyzacja ścienna Rotenso Ukura X wytwarza jony tlenu, które skutecznie otaczają takie zanieczyszczenia, jak bakterie, roztocza, wirusy czy alergeny, i neutralizują je z bardzo dużą efektywnością. Dodatkowo cały proces wpływa pozytywnie na równowagę jonową w pomieszczeniu. Właśnie dzięki temu osoby przebywające w obsługiwanej przestrzeni mogą cieszyć się niebywałym komfortem oraz czystym powietrzem wysokiej jakości, które jest bezpieczne dla ich zdrowia.

 

Automatyczne oczyszczanie iAIR

Producent wyposażył klimatyzator ścienny Rotenso Ukura X w specjalny tryb, który zapobiega rozwojowi drobnoustrojów oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów pod obudową jednostki wewnętrznej. Funkcja polega na osuszeniu i oczyszczeniu wnętrza urządzenia, co skutecznie uniemożliwia powstanie korzystnych warunków do życia bakteriom czy grzybom. Właśnie dlatego nie trzeba martwić się o stan wydmuchiwanego powietrza.

 

Odczyt temperatury Smart Follow

Aby zagwarantować wysoki komfort korzystania z urządzenia przy minimalnym poborze energii, producent klimatyzacji ściennej Rotenso Ukura X wyposażył w czujnik temperatury nie tylko jednostkę wewnętrzną, ale także pilot i opcjonalny sterownik przewodowy. Dzięki kilku odczytom z różnych rejonów wnętrza, sprzęt jest w stanie dokładniej określić panujące warunki termiczne i dostosować do nich swoją pracę.

 

Automatyczne sterowanie nadmuchem

W celu jeszcze bardziej efektywnego rozprowadzania powietrza producent klimatyzacji ściennej Rotenso Ukura X zaopatrzył ją w nawiew 4D eMOTO. Wyposażenie urządzenia w automatycznie sterowane żaluzje pionowe i poziome umożliwia dowolne dostosowanie kierunku nadmuchu do potrzeb i preferencji użytkownika. W ten sposób marka dopilnowała, aby sprzęt spełniał oczekiwania osób przebywających w pomieszczeniu i gwarantował jak największy komfort.

 

Sterowanie WiFi

Obecnie możliwość zdalnego sterowania klimatyzacją ścienną to norma. Rotenso Ukura X też oferuje taką opcję. Zamontowany w jednostce wewnętrznej moduł Wi-Fi pozwala na połączenie klimatyzatora z domową siecią, dzięki czemu użytkownicy mogą kontrolować działanie sprzętu za pomocą aplikacji NetHome Plus na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Wśród opcji oferowanych przez oprogramowanie znajduje się m.in.:

  • zmiana aktualnego trybu pracy,
  • programowanie czasowe,
  • włączanie funkcji snu,
  • korzystanie z funkcji autodiagnozy.

 

Utrzymanie temperatury +8°C

W okresie zimowym wnętrza bardzo szybko ulegają wyziębieniu. Przez to ogrzanie ich wymaga dużo więcej pracy od klimatyzacji, a co za tym idzie również większego zużycia energii. W domkach letniskowych czy budynkach użytkowanych czasowo grozi to także zamarznięciem i uszkodzeniem instalacji wodnej. Wykorzystanie funkcji utrzymania temperatury +8°C zapobiega wystąpieniu takich sytuacji oraz pozwala cieszyć się wysokim komfortem termicznym przy niskim zużyciu prądu.